• No Time to Die

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Mister America

    ★★★

  • The Vigil

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • All the Colors of Giallo

    ★★★½

  • Animals

    ★★★★