Luke has logged 100 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Barry

Barry

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pervert's Guide to Ideology

The Pervert's Guide to Ideology

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Toxic Avenger Part II

The Toxic Avenger Part II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Pervert's Guide to Cinema

The Pervert's Guide to Cinema

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Edit this entry  
15
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry