Luke has logged 10 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry