Sort by
  • Scream VI

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★★

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Violent Night

    ★★★★

  • Spirited

    ★★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • Blonde

    ★★

  • Bros

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • The Princess

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Choose or Die

    ★★

  • All the Old Knives

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Home Team

    ★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★

  • Breaking

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Robin Robin

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★