Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sisu

Sisu

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gamer

Gamer

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spin Me Round

Spin Me Round

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry