Sort by

Cecil has logged 41 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Boat Trip

Boat Trip

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
Ghost Dad

Ghost Dad

1990
×
Read the review Edit this entry  
25
Let's Go to Prison

Let's Go to Prison

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pokémon: Mewtwo Returns

Pokémon: Mewtwo Returns

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon 3: The Movie

Pokémon 3: The Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
09
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Legion

Legion

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Being Elmo: A Puppeteer's Journey

Being Elmo: A Puppeteer's Journey

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fantastic Four

The Fantastic Four

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Forgotten

The Forgotten

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Sharknado 3: Oh Hell No!

Sharknado 3: Oh Hell No!

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry