Sort by

Justin has logged 941 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Heaven's Gate: The Cult of Cults

Heaven's Gate: The Cult of Cults

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twins

Twins

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Conan the Destroyer

Conan the Destroyer

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready to Rumble

Ready to Rumble

2000
×
Read the review Edit this entry  
28
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Inheritance

Inheritance

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Beyond the Mat

Beyond the Mat

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lola

Lola

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Veronika Voss

Veronika Voss

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Marriage of Maria Braun

The Marriage of Maria Braun

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Holiday Road Trip

Holiday Road Trip

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joe

Joe

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
No Holds Barred

No Holds Barred

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Past

The Past

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Gray State

A Gray State

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Desperate Hours

Desperate Hours

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Year of the Dragon

Year of the Dragon

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christmas In Palm Springs

Christmas In Palm Springs

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★½
Read the review Edit this entry