Sort by

Justin has logged 75 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boar

Boar

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Slayer: War at the Warfield

Slayer: War at the Warfield

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Big Four: Live in Sofia

The Big Four: Live in Sofia

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hollow Crown: Richard II

The Hollow Crown: Richard II

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hamlet

Hamlet

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cat People

Cat People

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Obsession

Obsession

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Iron Maiden: The History Of Iron Maiden - Part 2: Live After Death

Iron Maiden: The History Of Iron Maiden - Part 2: Live After Death

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Megadeth: Rude Awakening

Megadeth: Rude Awakening

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lemmy

Lemmy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Iron Maiden: Live After Death

Iron Maiden: Live After Death

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Passion

Passion

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ozzy Osbourne: Memoirs of a Madman

Ozzy Osbourne: Memoirs of a Madman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bonfire of the Vanities

The Bonfire of the Vanities

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tom Papa: Live in New York City

Tom Papa: Live in New York City

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sisters

Sisters

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Casualties of War

Casualties of War

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fury

The Fury

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Megadeth: Arsenal Of Megadeth

Megadeth: Arsenal Of Megadeth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Get to Know Your Rabbit

Get to Know Your Rabbit

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
DEATH by MetaL

DEATH by MetaL

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wise Guys

Wise Guys

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Redacted

Redacted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Domino

Domino

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Six Feet Under: Maximum Video

Six Feet Under: Maximum Video

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Fly

Return of the Fly

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dr. Phibes Rises Again

Dr. Phibes Rises Again

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Tomb of Ligeia

The Tomb of Ligeia

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry