DoctorTrussell has logged 27 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Golden Child

The Golden Child

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Edit this entry  
26
Timecop

Timecop

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chain Letter

Chain Letter

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Border

Border

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bait

Bait

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Culture Shock

Culture Shock

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ask Dr. Ruth

Ask Dr. Ruth

2019
×
Edit this entry  
16
White House Down

White House Down

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gone with the Pope

Gone with the Pope

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Child

The Child

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Viy

Viy

1967
×
★★★★
Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Night Owl

Night Owl

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry