Sort by

Sarah has logged 174 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★
Edit this entry  
28
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
City So Real

City So Real

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★
Read the review Edit this entry