Sarah has logged 158 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Passing

Passing

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
House of Dracula

House of Dracula

1945
×
Read the review Edit this entry  
12
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★
Edit this entry  
11
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
House of Frankenstein

House of Frankenstein

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vincenzo

Vincenzo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frankenstein Meets the Wolf Man

Frankenstein Meets the Wolf Man

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ghost of Frankenstein

The Ghost of Frankenstein

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Edit this entry  
12
Son of Frankenstein

Son of Frankenstein

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
13
F9

F9

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chak De! India

Chak De! India

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Life of the World to Come

The Life of the World to Come

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Step Up

Step Up

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry