Sort by

dodi has logged 332 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Edit this entry  
31
Little Italy

Little Italy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Man in the Iron Mask

The Man in the Iron Mask

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Keeping Mum

Keeping Mum

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
One Red Nose Day and a Wedding

One Red Nose Day and a Wedding

2019
×
Edit this entry  
26
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Uncovering Eden

Uncovering Eden

2014
×
Edit this entry  
22
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★½
Edit this entry  
19
LEGO Marvel Super Heroes: Maximum Overload

LEGO Marvel Super Heroes: Maximum Overload

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★½
Edit this entry  
29
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
½
Edit this entry  
15
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry