• Yes Day

    ★★½

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Penguin Bloom

    ★★★½

  • Ava

    ★★★

  • Mulan

    ½

  • Adú

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Knives Out

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Unplanned

    ★★★★★

  • Us

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • One Child Nation

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

    ★★

  • Overlord

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Life Itself

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Lost & Found

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Mirai

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Pick of the Litter

    ★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • Bright

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★★

  • Coco

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★

  • Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

    ★★★

  • The Breadwinner

    ★★★½

  • The Shape of Water

  • Resident Evil: Vendetta

    ★★★★½

  • Cars 3

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • The Endless

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • The Bar

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★