doghome107 has logged 27 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Woman on the Run

Woman on the Run

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo! and the Samurai Sword

Scooby-Doo! and the Samurai Sword

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Death of Mr. Lazarescu

The Death of Mr. Lazarescu

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: Damnation

Resident Evil: Damnation

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ava

Ava

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo! Moon Monster Madness

Scooby-Doo! Moon Monster Madness

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo! Legend of the Phantosaur

Scooby-Doo! Legend of the Phantosaur

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry