• Spiderhead

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

    ★★★½

  • Angel

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ½

  • Obi-Wan Kenobi

    ½

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • A Day in the Country

    ★★★½

  • Cutting Moments

  • Top Gun: Maverick

    ★★

  • Kiki III: Way of the Widdle

  • As We Hold Hands

    ★★★½

  • Lights, Like Angels, Flying

    ★★★½

  • Intrusive Thoughts

  • The Northman

    ★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • RRR

    ★★★

  • Actually...

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★½

  • Joy And Love For All Things in the Garden

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

    ★★½

  • The Weeknd x The Dawn FM Experience

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Dark Glasses

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • i will never remember this sun

    ★★★★

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • The Cryptic Innocence

    ★★★

  • AI and I

    ★★★½

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★

  • Me and The Matrix

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★½

  • 2702 Cypress

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • I Love You, I Hate You

    ★★½

  • Ciao Alberto

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ½

  • A Man Named Scott

    ★★

  • Encanto

    ★★

  • Vampires Drink Blood... I Drink Sorrow

    ★★★

  • Come and Learn with Pibby!

  • The Making of Rocky vs. Drago by Sylvester Stallone

    ★★★½

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★★★

  • Candle

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • 9/21/21

    ★★

  • Lake Forest Park

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ½

  • You Heat Me Up, You Cool Me Down

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ½

  • Dune

    ★★

  • Belfast

  • The Power of the Dog

    ★★★★