julian has logged 26 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Society

Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Promised Land

Promised Land

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
5 Flights Up

5 Flights Up

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
Where the Money Is

Where the Money Is

2000
×
Read the review Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Producers

The Producers

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry