Sort by

Christian has logged 57 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Logistics [72min Edit]

Logistics [72min Edit]

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Oath

The Oath

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Number 23

The Number 23

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Permanent Midnight

Permanent Midnight

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Entire High School Sinking Into the Sea

My Entire High School Sinking Into the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
17 Again

17 Again

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Flawless

Flawless

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Down with Love

Down with Love

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Trust

The Trust

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry