Sort by
  • The Lost City of Z

  • Paris, Texas

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Blow Out

    ★★★★

  • Manhunter

    ★★★★

  • Five Easy Pieces

    ★★★½

  • The American Friend

    ★★★★

  • The Remains of the Day

    ★★★★½

  • Croupier

    ★★★

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★★½

  • Beasts of No Nation

    ★★★

  • The Great Beauty

    ★★★½

  • The Player

    ★★★★

  • Solaris

    ★★★½

  • The Mattei Affair

    ★★★★

  • Woyzeck

    ★★★

  • Eraserhead

    ★★★★