Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Capturing the Killer Nurse

Capturing the Killer Nurse

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

1973
×
★★★
Edit this entry  
03
Kid Galahad

Kid Galahad

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Henri

Henri

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Family Switch

Family Switch

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Escaping Twin Flames

Escaping Twin Flames

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Turbo

Turbo

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Leo

Leo

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Take Care of Maya

Take Care of Maya

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★
Edit this entry  
16
Best. Christmas. Ever!

Best. Christmas. Ever!

2023
×
★★½
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sly

Sly

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sam and Colby: A Week At The Conjuring

Sam and Colby: A Week At The Conjuring

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Devil on Trial

The Devil on Trial

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Nowhere

Nowhere

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Eye

The Eye

2008
×
★★★
Edit this entry