doinkdedoink has logged 18 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To the Bone

To the Bone

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spy

Spy

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Una

Una

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joshy

Joshy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Closer

Closer

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Andy and Zach

Andy and Zach

2011
×
Edit this entry