Sort by

doinkdedoink has logged 35 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Project X

Project X

1987
×
★★
Edit this entry  
30
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glory

Glory

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Torch Song Trilogy

Torch Song Trilogy

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Breathless

Breathless

1983
×
★½
Edit this entry  
17
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Welcome

Welcome

2007
×
★★
Edit this entry  
05
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Clueless

Clueless

1995
×
★½
Edit this entry