Sort by

doinkdedoink has logged 35 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
England Is Mine

England Is Mine

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Breakfast on Pluto

Breakfast on Pluto

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kaal

Kaal

2005
×
½
Edit this entry  
20
The Party

The Party

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
War and Peace

War and Peace

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sabrina

Sabrina

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry