Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bodacious Space Pirates: Abyss of Hyperspace

Bodacious Space Pirates: Abyss of Hyperspace

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.3 In the Realm Beyond Is ____

Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.3 In the Realm Beyond Is ____

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.2 First Guardian

Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.2 First Guardian

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.1 Crime and Punishment

Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.1 Crime and Punishment

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Psycho-Pass: The Movie

Psycho-Pass: The Movie

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Mirai

Mirai

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Saga of Tanya the Evil: The Movie

Saga of Tanya the Evil: The Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Garden of Sinners – Chapter 7: A Study in Murder (Part 2)

The Garden of Sinners – Chapter 7: A Study in Murder (Part 2)

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Kase-san and Morning Glories

Kase-san and Morning Glories

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Maquia: When the Promised Flower Blooms

Maquia: When the Promised Flower Blooms

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Place Promised in Our Early Days

The Place Promised in Our Early Days

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Garden of Sinners – Chapter 5: Paradox Spiral

The Garden of Sinners – Chapter 5: Paradox Spiral

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Afro Samurai: Resurrection

Afro Samurai: Resurrection

2009
×
★★½
Edit this entry  
06
Vampire Hunter D

Vampire Hunter D

1985
×
★★½
Edit this entry  
05
Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Girls und Panzer: The Movie

Girls und Panzer: The Movie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen

Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Edit this entry  
04
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★½
Read the review Edit this entry