Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Commitment Hasan

Commitment Hasan

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

2021
×
Edit this entry  
20
Brazen

Brazen

2022
×
Edit this entry  
20
My Prostitute Love

My Prostitute Love

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Serial Cook

Serial Cook

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Behzat Ç.: I Buried You in My Heart

Behzat Ç.: I Buried You in My Heart

2011
×
Edit this entry  
18
Thou Gild'st the Even

Thou Gild'st the Even

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stranger in My Pocket

Stranger in My Pocket

2018
×
Edit this entry  
18
One-Way to Tomorrow

One-Way to Tomorrow

2020
×
Edit this entry  
18
Vendors' Meeting

Vendors' Meeting

2020
×
Edit this entry  
18
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
I'm Not Him

I'm Not Him

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
About Time

About Time

2013
×
Edit this entry  
28
The Kite Runner

The Kite Runner

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Let Them Shoot the Kite

Don't Let Them Shoot the Kite

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Edit this entry  
20
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Alone

Alone

2008
×
Edit this entry  
20
Maide'nin Altın Günü

Maide'nin Altın Günü

2017
×
Edit this entry  
01
Twisted

Twisted

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
17
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Sounds Like Love

Sounds Like Love

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Grudge

Grudge

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
Edit this entry  
03
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
Edit this entry  
02
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
Edit this entry  
25
Candy

Candy

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Passed by Censor

Passed by Censor

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Passed by Censor

Passed by Censor

2019
×
Read prior review Edit this entry