ron has logged 101 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moffie

Moffie

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Orpheus' Song

Orpheus' Song

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twittering Birds Never Fly: The Clouds Gather

Twittering Birds Never Fly: The Clouds Gather

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Host

Host

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Troy

Troy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Naruto Shippuden the Movie: Bonds

Naruto Shippuden the Movie: Bonds

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
31
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hancock

Hancock

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
365 Days

365 Days

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Song of Names

The Song of Names

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★½
Read the review Edit this entry