ron has logged 19 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Elysium

Elysium

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Bully

Bully

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Edit this entry