• Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

  • Dave Chappelle: What's in a Name?

  • Thor: Love and Thunder

  • Minions: The Rise of Gru

  • Elvis

    ★★★★★

  • Good Mourning

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Sing 2

  • Encanto

  • Eternals

  • Ricky Velez: Here's Everything

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Addams Family 2

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

  • Candyman

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

  • The Fallout

    ★★★★

  • Boogie

    ★½

  • Shangri-La

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • The Little Things

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Night Shifts

  • Tenet

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 8:46

  • The High Note

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Waiting

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★

  • last night i dreamt that somebody loved me

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½