RSS feed for savio
  • Stupid Love

    ★★★

  • espinho na caixinha

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • The Last Witch Hunter

    ★★½

  • Room

    ★★★★½

  • M3LL155X

    ★★★★½

  • Paper Towns

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Tomorrowland

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Insurgent

    ★★★½

  • Chappie

    ★★½

  • After the Ball

    ★★½

  • BLUE

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Big Eyes

    ★★★★½

  • Annabelle

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • The Way He Looks

    ★★★★

  • Divergent

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Monsters University

    ★★★★

  • Hansel & Gretel: Witch Hunters

    ★★★½

  • Frances Ha

    ★★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★

  • Colombiana

    ★★★

  • Insidious

    ★★★

  • Salt

    ★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Matilda

    ★★★½

  • The Craft

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • Paris Is Burning

    ★★★★★