• Squid Game

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Go Seppuku Yourselves

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • CODA

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Call

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • The Day of Destruction

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Graceful Agitation

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Scare Me

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Crazy Samurai Musashi

    ★½

  • The Grudge

    ★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Primal

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Wolf's Calling

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★