Sort by
  • Scream VI

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★½

  • Smile

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★½

  • Jurassic World Dominion

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★½

  • Life Is But a Dream

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★½

  • Scream

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Memoria

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Seeker

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Yuni

    ★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • The Night

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Mad God

    ★★★

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

  • The Pursuit of Love

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Ape vs. Monster

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Pilots

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★