Sort by

dominique has logged 227 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
The Five Devils

The Five Devils

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dick

Dick

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
We Won't Grow Old Together

We Won't Grow Old Together

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
Read prior review Edit this entry  
22
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Edit this entry  
17
Nanny

Nanny

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Two Can Play That Game

Two Can Play That Game

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
Read the review Edit this entry  
04
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★½
Edit this entry  
17
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Loulou

Loulou

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
Edit this entry  
03
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★½
Edit this entry  
23
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
Read the review Edit this entry