Sebastian has logged 144 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Green Fog

The Green Fog

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Reds

Reds

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
24 Frames

24 Frames

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Shane

Shane

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
mid90s

mid90s

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Night School

Night School

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
King Kong

King Kong

1933
×
Edit this entry  
19
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Edit this entry  
14
My Best Fiend

My Best Fiend

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Magic Diner Pt.II

The Magic Diner Pt.II

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Inside the Life of Bella Thorne

Inside the Life of Bella Thorne

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry