Sort by

domjhudy has logged 54 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Air

Air

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Champions

Champions

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry