• Dear Evan Hansen

    ½

  • Dune

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • Annette

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Moxie

    ★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Wish Dragon

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★½

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • A Dog That Smokes Weed

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The Half of It

    ★★

  • LA Originals

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Time

    ★★★★½

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Anima

  • Child's Play

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • The Final Exit of the Disciples of Ascensia

  • Deerskin

    ★★★

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Captain Marvel

    ½

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Butt Fantasia

  • Velvet Buzzsaw

  • Sometimes, I Think About Dying

  • Honey Boy

    ★★★

  • A Great Lamp

    ★★½

  • Made in Abyss: Wandering Twilight

    ★★★★

  • White Snake

    ★½