RSS feed for Dominic
  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Jallikattu

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Green Book

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Widows

    ★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Evil Genius

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • October

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½