Dom has logged 58 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bokeh

Bokeh

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shortcut

Shortcut

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stray

Stray

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Feast

Feast

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Home

The Home

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of the Witch

House of the Witch

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Censor

Censor

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tonight It's You

Tonight It's You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Red Dot

Red Dot

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vamps

Vamps

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cabin Fever 2: Spring Fever

Cabin Fever 2: Spring Fever

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Three Men You Meet at Night

The Three Men You Meet at Night

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unknown

Unknown

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nancy

Nancy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
False Positive

False Positive

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Suicide by Sunlight

Suicide by Sunlight

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eye Exam

Eye Exam

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Grace

Grace

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
After

After

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mercy

Mercy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dead Pit

The Dead Pit

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Skyman

Skyman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fear X

Fear X

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fender Bender

Fender Bender

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Undress Me

Undress Me

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bleed With Me

Bleed With Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Assimilate

Assimilate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Snatchers

Snatchers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Initiation

Initiation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crone Wood

Crone Wood

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sacrifice

Sacrifice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Black Gloves

The Black Gloves

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Keep

The Keep

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry