• Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★½

  • Gehraiyaan

    ★★½

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Chang'E

    ★★½

  • Once Upon a Time in Uganda

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★½

  • The Green Knight

    ★½

  • Worlds

    ★★★★

  • Nitram

    ★★★

  • Pig

    ★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • La Civil

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • All My Friends Hate Me

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Seaspiracy

    ★★

  • Yes Day

    ★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★½

  • Florida Ghost

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Centuries of Boredom

    ★★★

  • Censor

    ★★★

  • Gradations I-II

    ★★★½

  • One Second

    ★★½

  • Vera De Verdad

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • The Stronghold

    ★★½

  • beta sessions (holophrasis.exe)

    ★★★½

  • The Phenomenon

    ★★

  • Nadia, Butterfly

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★½

  • Another Round

    ★★½

  • Still Processing

  • Nomadland

    ★★½

  • The Monopoly of Violence

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★★½

  • Athlete A

    ★★

  • Wife of a Spy

    ★★½

  • s01e03

    ★★★

  • Slow Death

    ★★★½

  • TFW No GF

    ★★

  • Inventing the Future

    ★★★½

  • Days

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • Siberia

    ★★★

  • Undine

    ★★★½

  • The Salt of Tears

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★

  • Slow Machine

    ★★★½

  • Dracula