• Squid Game

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Sword of Trust

    ★★★½

  • The Sunlit Night

    ★★★

  • Vice

  • Christmas Catch

  • Between Worlds

  • Den of Thieves

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★½

  • HyperNormalisation

  • Raw

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Bitter Lake

  • Paddington

    ★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★½

  • A Very Harold & Kumar Christmas

    ★★★

  • Final Destination 5

    ★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★★★

  • The Proposal

  • Ponyo

    ★★½

  • Walk Hard: The Dewey Cox Story

    ★★½

  • Shrek the Halls

    ★★½

  • Michael Clayton

    ★★★★

  • Jackass Number Two

    ★★★★

  • Just My Luck

  • The Family Stone

    ★★½