Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
EO

EO

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mimic

Mimic

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dracula: Dead and Loving It

Dracula: Dead and Loving It

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Come True

Come True

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bros

Bros

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Highlander II: The Quickening

Highlander II: The Quickening

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Separation

Separation

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry