Sort by

Don Vito Corleone has logged 17 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What Is a Woman?

What Is a Woman?

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fargo

Fargo

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry