RSS feed for donalforeman

donalforeman has logged 72 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Post

The Post

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Christine

Christine

1983
×
★★★
Edit this entry  
15
Augenblick

Augenblick

2017
×
Edit this entry  
15
The Irreducible Difference of the Other

The Irreducible Difference of the Other

×
Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★
Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★½
Edit this entry  
11
Statues Hardly Ever Smile

Statues Hardly Ever Smile

1971
×
★★★★
Edit this entry  
10
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★½
Edit this entry  
08
Empty Metal

Empty Metal

2018
×
Edit this entry  
08
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Fail to Appear

Fail to Appear

2017
×
Edit this entry  
04
The Endless Day

The Endless Day

2018
×
Edit this entry  
03
Mute

Mute

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Nueva Argirópolis

Nueva Argirópolis

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pescados

Pescados

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Game

The Game

1997
×
★★★
Edit this entry  
27
Braguino

Braguino

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
John McEnroe: In the Realm of Perfection

John McEnroe: In the Realm of Perfection

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★
Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★
Edit this entry  
17
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
A Sense of Loss

A Sense of Loss

1972
×
★★★★
Edit this entry  
12
Nobody's Business

Nobody's Business

1996
×
★★★½
Edit this entry  
08
Unsane

Unsane

2018
×
★★
Edit this entry  
03
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★½
Edit this entry  
03
The Agitators

The Agitators

1971
×
★★★★
Edit this entry  
03
Reality's Invisible

Reality's Invisible

1971
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Battle Front for the Liberation of Japan – Summer in Sanrizuka

The Battle Front for the Liberation of Japan – Summer in Sanrizuka

1968
×
★★★★
Edit this entry  
03
L. Cohen

L. Cohen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Inland Sea

Inland Sea

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Kinshasa Makambo

Kinshasa Makambo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Edwin Parker

Edwin Parker

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Black Mother

Black Mother

2018
×
Edit this entry  
23
The Disappeared

The Disappeared

2018
×
Edit this entry  
18
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Milford Graves Full Mantis

Milford Graves Full Mantis

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Thirst Street

Thirst Street

2017
×
Edit this entry  
03
A Mother Brings Her Son to be Shot

A Mother Brings Her Son to be Shot

×
Edit this entry