Sort by

Casey has logged 160 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shihad: Beautiful Machine

Shihad: Beautiful Machine

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Warp Speed Chic

Warp Speed Chic

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Foo Fighters Sonic Highways

Foo Fighters Sonic Highways

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Foo Fighters: Back and Forth

Foo Fighters: Back and Forth

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Sound City

Sound City

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★
Edit this entry  
26
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry