• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Fresh

    ★½

  • Being the Ricardos

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • Old

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

  • Cruella

    ★★★

  • Ted K

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • The Little Things

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Tenet

  • Possessor

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Clovehitch Killer

  • Green Book

    ★★½

  • The Favourite

    ★★½

  • Burning

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Annihilation

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Wailing

  • Zootopia

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • Room

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • American Sniper

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • God's Not Dead

  • Horns

    ★★

  • Under the Skin

    ★★★½

  • Life of Pi

    ★★★★

  • Spring Breakers

    ★★

  • Prometheus

  • Drive

    ★★★★★

  • Radiohead: In Rainbows – From the Basement

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★

  • Zodiac

    ★★★½

  • Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

  • Deuce Bigalow: European Gigolo