Sort by
  • Lights, Camera, Christmas!

    ★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Ghosts of Christmas Always

    ★★★½

  • A Cozy Christmas Inn

    ★★½

  • Rosaline

    ★★★

  • Halloween Costume Cruelty

  • Significant Other

    ★★★★

  • Trick or Treat Scooby-Doo!

    ★★★

  • Entergalactic

    ★★★★

  • Bring It On: Cheer or Die

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Smile

    ★★★

  • V/H/S/99

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Requiem for a Scream

    ★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Fall

    ★★★½

  • Day Shift

    ★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Pennywise: The Story of IT

    ★★★½

  • Honor Society

    ★★★½

  • Glorious

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Queer for Fear: The History of Queer Horror

  • The Reef: Stalked

    ★★★

  • Two Tickets to Paradise

    ★★★★

  • Revealer

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

  • The Princess

    ★★★

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Ms. Marvel

  • Fire Island

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Men

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Evil Bong 888: Infinity High

    ★★

  • The G Word with Adam Conover

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Spider-Man: All Roads Lead to No Way Home

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★½

  • Love, Classified

    ★★★

  • Choose or Die

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • Incantation

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Deadstream

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★½

  • Famous T&A 2

    ★★½

  • Studio 666

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★

  • The Requin

    ★★

  • Dual

    ★★★½