Donkerwoud has logged 105 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Grey Gardens

Grey Gardens

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Into the Storm

Into the Storm

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Smoky Mountain Christmas

A Smoky Mountain Christmas

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Horse

The Dark Horse

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
De dag dat mijn huis viel

De dag dat mijn huis viel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Immortal Life of Henrietta Lacks

The Immortal Life of Henrietta Lacks

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Temporary License

Temporary License

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mine

Mine

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
On the Way to School

On the Way to School

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ali, the Goat and Ibrahim

Ali, the Goat and Ibrahim

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Timms Valley

Timms Valley

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Night of Counting the Years

The Night of Counting the Years

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Argo

Argo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Cousin Once Removed

First Cousin Once Removed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beyond Sleep

Beyond Sleep

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Beaver

The Beaver

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mud

Mud

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Diana

Diana

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Forever Pure

Forever Pure

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sharknado 5: Global Swarming

Sharknado 5: Global Swarming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Philomena

Philomena

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wonders

The Wonders

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Who Am I?

Who Am I?

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mademoiselle Chambon

Mademoiselle Chambon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pride

Pride

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love is the Word

Love is the Word

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Amy

Amy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry