RSS feed for Don

Don has logged 72 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Vikings

The Vikings

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspense

Suspense

1913
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Congress

The Congress

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Here Even So

Here Even So

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bugsy Malone

Bugsy Malone

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mr. Stink

Mr. Stink

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Annie

Annie

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Tufty

Tufty

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Diana

Diana

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Private Peaceful

Private Peaceful

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Annie

Annie

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inkheart

Inkheart

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Dinner

Dinner

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
National Lampoon's Van Wilder

National Lampoon's Van Wilder

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Ted

Ted

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Seven Days

Seven Days

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Generation Iron

Generation Iron

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Babies

Babies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dying Swan

The Dying Swan

1917
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The King and the Mockingbird

The King and the Mockingbird

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bratz

Bratz

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Girl Walk // All Day

Girl Walk // All Day

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Legacy

Legacy

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Nicholas

Little Nicholas

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry