Don has logged 115 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sarah Millican: Chatterbox Live

Sarah Millican: Chatterbox Live

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
Sarah Millican: Thoroughly Modern Millican

Sarah Millican: Thoroughly Modern Millican

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
2018: A Year in the Life of a Year

2018: A Year in the Life of a Year

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dead Room

The Dead Room

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Long Song

The Long Song

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Christmas Dream

My Christmas Dream

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
40 Guns to Apache Pass

40 Guns to Apache Pass

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Reckless Moment

The Reckless Moment

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
Read the review Edit this entry  
19
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★½
Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Puss in Book: Trapped in an Epic Tale

Puss in Book: Trapped in an Epic Tale

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stuart Little 2

Stuart Little 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
11
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tilly and the Fire Engines

Tilly and the Fire Engines

1911
×
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Deep End of the Ocean

The Deep End of the Ocean

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry