• Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Black Christmas

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Midway

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • VFW

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Homewrecker

    ★★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Crawl

    ★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Riot Girls

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Anna

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Satanic Panic

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Rim of the World

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Silence

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★★★

  • Tone-Deaf

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • The Great Hack

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Harpoon

    ★★★½

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Reign of the Supermen

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★

  • The Mule

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½