Donald has logged 210 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Killer Party

Killer Party

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ritual

Ritual

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Octaman

Octaman

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Colombiana

Colombiana

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Tell Your Children

Tell Your Children

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Death Warrant

Death Warrant

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brave

Brave

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
The Collection

The Collection

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Abduction

Abduction

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cyborg

Cyborg

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Troll

Troll

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
See No Evil

See No Evil

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Night of Dark Shadows

Night of Dark Shadows

1971
×
Read the review Edit this entry  
30
House of Dark Shadows

House of Dark Shadows

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Puppet Masters

The Puppet Masters

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
They Live

They Live

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry