Donald has logged 42 entries for films during October 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Troll

Troll

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
See No Evil

See No Evil

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Night of Dark Shadows

Night of Dark Shadows

1971
×
Read the review Edit this entry  
30
House of Dark Shadows

House of Dark Shadows

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Puppet Masters

The Puppet Masters

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
They Live

They Live

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Raven

The Raven

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sinister

Sinister

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Werewolf: The Beast Among Us

Werewolf: The Beast Among Us

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Without Warning

Without Warning

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cannibal Girls

Cannibal Girls

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Critters

Critters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tall Man

The Tall Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It! The Terror from Beyond Space

It! The Terror from Beyond Space

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry